Emapa Web Router – proste rozwiązanie o wielkich możliwościach

Program Emapa Web Router to webowe rozwiązanie umożliwiające wytyczanie najlepszych tras dostaw wraz z precyzyjną kalkulacją ich kosztów i stawek opłat drogowych. Rozwiązanie skierowane jest głównie dla flot ciężarowych, dla których koszty transportu czy wybór między alternatywnymi trasami odgrywają szczególne znaczenie.

Planowanie tras dla ciężarówek

Zaplanowanie trasy z uwzględnieniem aż do 50 punktów via nigdy nie było tak proste! Wystarczy z pliku xlsx lub csv dodać listę adresów lub współrzędnych geograficznych do obiektów w programie, a następnie wyznaczyć trasę z uwzględnieniem wszystkich lub niektórych z nich. Trasa ta może być różna w zależności od ustawionych przez Ciebie parametrów pojazdu czy wyboru rodzaju trasy spośród 3 dostępnych: najtańsza, najkrótsza lub najszybsza.  Kolejność odwiedzanych przez kierowcę punktów może być narzucona przez planistę lub jej optymalizacja „zlecona” silnikowi programu. W drugiej sytuacji punkty zostaną ułożone w najlepszej z możliwych kolejności, czyli rozwiązany zostanie tzw. problem komiwojażera.

Precyzyjne koszty tras znane z góry

Program Emapa Web Router stoi na straży kosztów transportu. Aby czynnik ten nie wymknął się spod kontroli, a niespodziewane wydatki nie zaskoczyły przedsiębiorcy, poszczególne koszty związane z przewozami są segregowane, a następnie zliczane w formie czytelnych raportów. Uwzględniane w programie koszty to: paliwo, opłaty drogowe w zależności od stawek danego kraju i parametrów pojazdu, wynagrodzenie kierowcy oraz koszty godzinowe (np. wynajmu pojazdu). Dodatkową zaletą raportu jest wyraźny podział na odcinki dróg wraz z dokładnymi kosztami każdego z nich, dzięki czemu na pierwszy rzut oka widać, które etapy trasy generują najwyższe wydatki.

Bazy kierowców i bazy pojazdów

Podstawowe informacje o kierowcach takie jak: dobowy czas pracy, maksymalny czas jazdy czy czas przerwy oraz o pojazdach, w tym m.in. rodzaj paliwa, spalanie, parametry zgromadzisz w jednym miejscu. Możesz wybrać jeden z kilku domyślnych pojazdów ciężarowych sugerowanych przez program (o najbardziej powszechnych dla danego typu cechach) lub zdefiniować szczegółowo parametry według własnego uznania. Wyznaczane trasy oraz kalkulowane koszty będą wówczas zależne od Twoich ustawień i zgodne z rzeczywistością.

2 tygodnie za darmo

Nie namawiamy Cię do zakupu kota w worku. Większość funkcji programu możesz przetestować samodzielnie, na własnych bazach stopów (do 100 punktów) i pojazdów (do 5), bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów. W bezpłatnej wersji programu można wybrać opcję z mapą Polski lub całej Europy i dowolnie trasować.  Sprawdź już dzisiaj, czy program Emapa Web Router jest dla Ciebie!

Wybróbuj za darmo przez 14 dni